Dzień  przed rozpoczęciem ferii zimowych  przeprowadziliśmy wywiad z Angeliką Król – uczennicą klasy IIId.  Zachęcała ona koleżanki i kolegów, aby aktywnie spędzili czas zimowego wypoczynku. Klasowa zabawa w dziennikarzy bardzo nam się spodobała.

Oto najciekawsze pytania zadane naszej młodej "olimpijce".

Ile miałaś lat, gdy nauczyłaś się  pływać?
Przygodę z pływaniem rozpoczęłam w wieku 5 lat. W 2007 r. zdobyłam tytuł „Bąbelka”, a później „Skoczka”.

Co cię lub może kto zachęcił do pływania od najmłodszych lat?
Rodzice zapisali mnie na szkółkę pływacką. Na basenie przyjemnie spędzam czas. Lubię też oglądać zawody pływackie w telewizji, podziwiam Otylię Jędrzejczak.

Ile czasu zajmuje ci trening?
Obecnie trenuję w Pilskim Klubie Sportowym „Szuwarek” 4 razy w tygodniu, w sumie 6 godzin tygodniowo. Na dwugodzinnym treningu przepływam około 3 kilometrów.

Czy trening nie przeszkadza tobie w nauce?
Zawsze znajduję czas na naukę. Lubię się uczyć i chętnie zdobywam wiedzę. Startuję w szkolnych i pozaszkolnych konkursach wiedzowych, recytatorskich. Ostatnio uczestniczyłam  w szkolnym konkursie ortograficznym, gdyż wygrałam etap klasowy.

Jaki był twój najlepszy wynik w pływaniu i jakim stylem  popłynęłaś?
Najlepiej popłynęłam na zawodach organizowanych przez MOSiR  – 19.12.2010 r. Uzyskałam wynik  0 : 39,57  -  50 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 2001. Zdobyłam I miejsce, złoty medal .

Kiedy wywalczyłaś pierwszy medal?
Pierwszy złoty medal zdobyłam, gdy byłam uczennicą klasy I, popłynęłam 25 m stylem klasycznym, uzyskując wynik 0  : 31,47.

Ile już zdobyłaś medali?
Zdobyłam 12 medali, a dokładniej to:  5 złotych i 5 srebrnych oraz 2 brązowe.

Czy trudno jest zdobyć złoty medal?
Nie, wystarczy szybko popłynąć. Kiedy startuję w zawodach myślę, żeby jak najszybciej dopłynąć do mety.

Czy wyjeżdżasz na zawody pływackie poza Piłę?
Tak, ostatnio w Koziegłowach zdobyłam swój pierwszy brązowy medal. Przed tymi zawodami myślałam, że jeszcze nie posiadam medalu brązowego i dobrze byłby go zdobyć.  Na zawodach w Koziegłowach właśnie mi się to udało.

Jak możesz zachęcić nas do uprawiania tej dyscypliny?
Pływanie  to sama przyjemność  i  korzystnie wpływa na sylwetkę.  Wspaniale jest zdobywać miejsca na podium. Wówczas odczuwa się prawdziwą radość. Trzeba tylko  systematycznie uczestniczyć w treningach  i stosować wskazówki instruktora.

Tego dnia mogliśmy  obejrzeć medale i dyplomy, które zdobyła Angelika. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ona chlubą naszej podstawówki -  szkoły    im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Życzymy jej wytrwałości na treningach i powodzenia na wszystkich zawodach oraz czerpania radości z uprawiania sportu. Trenerom Angeliki składamy gratulacje.