Dnia 30 marca 2010 r. do świetlicy szkolnej zawitała "krokusowa łąka". Te wspaniałe kwiaty zjawiły się u nas za sprawą Pani Lucyny Olszewskiej emerytowanej nauczycielki, a obecnie słuchaczki Uniwersytetu III Wieku w Pile. Pani Lucyna poprowadziła zajęcia plastyczne dla uczniów pt. Krokus - wiosenny kwiatek". Przy dźwiękach muzyki, na oczach dzieci, wyczarowała z kolorowej bibuły przepiękne krokusy. Nasi uczniowie wpatrzeni w prowadzącą zajęcia również wykonali swoje kwiatki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektu końcowego, czyli wykonania pięknego krokusa. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały bardzo gorąco Pani Lucynie za przybycie do naszej świetlicy i wyraziły nadzieję na kolejne spotkanie i równie ciekawe zajęcia.