Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Henryka Sienkiewicza, dlatego panie Dorota Bąk i Lidia Leksowska wraz z grupą 17 uczniów z Koła teatralnego dzień 5 grudnia postanowiły poświęcić właśnie temu pisarzowi.
Gdy wybiła godzina 1530 rozpoczęły się obchody upamiętniające tę wybitną postać w literaturze polskiej. Przybyli uczniowie dzięki krótkiemu filmowi mieli możliwość zapoznania się z biografią Henryka Sienkiewicza. Następnie na scenie pojawili się nasi „szkolni aktorzy", którzy zaprezentowali przedstawienie „Potop zalał Latarnika". Spektakl w humorystyczny sposób ukazywał najbardziej znane postacie z dzieł pisarza. W międzyczasie przypomnieliśmy sobie utwory muzyczne takie jak „Hej sokoły" oraz „W stepie szerokim". Spotkanie zakończył konkurs. Ten, kto uważnie śledził, co się działo podczas uroczystości, nie miał problemów z jego rozwiązaniem. Po losowaniu pani wicedyrektor Barbara Ochocka wręczyła trzem zwycięzcom nagrody, a byli nimi: Anastazja Plewa z klasy 1C, Mateusz Miśta z klasy 3A, Dagmara Czaplińska z klasy 1G.
Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!