W poniedziałek, 27 lutego 2017 r. pozytywnie na zaproszenie p. Katarzyny Kazały odpowiedział wyjątkowy człowiek. W ramach cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem" gościliśmy w Gimnazjum nr 5 zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile pana Mirosława Mantaja.
Od razu w naszym gościu uwidoczniła się nauczycielska żyłka i wieloletnie doświadczenie dyrektora szkoły w pracy z młodzieżą – odpowiednia tonacja, postawa, słownictwo, przygotowana prezentacja, nie dziwi więc, że uczniowie siedzieli jak zaczarowani.
Z otwartymi oczami i uważnie nastawionymi uszami wysłuchaliśmy, czym na co dzień zajmuje się WORD, jakie kategorie prawa jazdy można tam uzyskać i na przykład (czego nikt nie wiedział) od ilu lat można stać się kierowcą traktora i to z przyczepą!
To tylko część przekazanych przez pana Mirosława Mantaja informacji.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy Panie Dyrektorze i zdecydowanie prosimy o jeszcze.