226 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Przyjmuje się, że polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po amerykańskiej z 1787 roku, nowoczesną, spisaną ustawą zasadniczą.
Oficjalne uroczystości w Pile odbyły się w samo południe przy Pomniku Stanisława Staszica. Przedstawiciele władz samorządowych, delegacje instytucji, zakładów pracy, szkół, organizacji kombatanckich, społecznych i politycznych oraz mieszkańcy złożyli pod pomnikiem tego wybitnego Pilanina, współtwórcy tekstu Konstytucji 3 Maja, wieńce i wiązanki kwiatów.
Wśród wielu pocztów sztandarowych różnych instytucji, organizacji i pilskich szkół był także poczet naszej szkoły, a delegacja naszych uczniów w imieniu wszystkich szkół złożyła biało – czerwony wieniec pod pomnikiem Stanisława Staszica. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła uczennica klasy 3b Zuzanna Maruda, która zaśpiewała utwory związane z Konstytucją Majową.