W ubiegłym roku szkolnym, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Liga Ochrony Przyrody - Zarząd Okręgu w Poznaniu, ogłosiły konkurs dla uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI z terenu województwa wielkopolskiego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Owady wielkopolskich parków krajobrazowych". Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy literackiej lub plastycznej na temat najliczniejszej grupy gatunków na Ziemi, czyli owadów.
W konkursie udział wzięli uczniowie z 77 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, w tym także ówczesna uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, a aktualnie nasza gimnazjalistka – Karolina Miedzianowska.
Łącznie na konkurs nadesłano 931 prac, więc wybór laureatów nie był prosty, jednak po burzliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców. Nasza uczennica zdobyła I nagrodę w kategorii wiersz, za utwór poświęcony niepozornemu pluskwiakowi Odorkowi zieleniakowi.
1 grudnia 2016 r. w Poznaniu odbyło się spotkanie, na którym organizatorzy podsumowali wyniki konkursu i wręczyli nagrody laureatom. Uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz upominki z rąk przedstawiciela Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pani Marzeny Wodzińskiej. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w książce pt. „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Owady wielkopolskich parków krajobrazowych".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!