W dniu 24 października 2016 r. w ramach realizowanego projektu przy współpracy Fundacji Banku Zachodniego WBK pp. Kamińska, Wrzeszcz i Żybort wraz z grupą młodzieży udały się na Cmentarz Wojenny Żołnierzy Radzieckich i Polskich w Leszkowie, by uporządkować groby i zapalić świeczki.
Młodzież „uzbrojona" w grabie i znicze dzielnie przemaszerowała na cmentarz. Po drodze chętnie rozmawiali na temat historii, dzielili się zasłyszanymi historiami osób, które żyły w czasie II wojny światowej.
Ma cmentarzu podzieleni w mniejsze grupy, pozbierali porozrzucane śmieci i stare znicze. Oczyścili groby z liści, a także przemyli tablice nagrobne.
Wizyta na cmentarzu wprowadziła uczniów w chwilową zadumę, a największe wrażenie zrobiły na uczniach zbiorowe mogiły, a także grób NN kobiety
z dwojgiem dzieci.
W drodze powrotnej młodzież z zainteresowaniem dopytywała o kolejne spotkania poświęcone historii II wojny.