11 grudnia 2016 r. odbył się koncert laureatów III Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek podczas trwającej wigilii miejskiej na Placu Zwycięstwa w Pile. Organizatorem tego pięknego konkursu są Zespół Szkół nr 2 i Regionalne Centrum Kultury "Fabryka Emocji" w Pile. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.
Konkurs przeprowadzono w RCK w Pile 6 grudnia 2016 r. i do rywalizacji na najpiękniej zaśpiewaną kolędę bądź pastorałkę stanęło 44 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Piły. Wykonawców wysłuchało profesjonalne jury złożone z muzyków, którzy oceniali przede wszystkim intonację, dobór repertuaru, dykcję, ogólny wyraz artystyczny oraz interpretację utworu.
Gimnazjum nr 5 w Pile reprezentowały cztery uczennice: Martyna Barteczka, Zuzanna Smolarska, Oliwia Jaryst i Zuzanna Maruda. Dziewczyny zaśpiewały bardzo pięknie swoje kolędy: "Jezus malusieńki", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna Panna" i pastorałkę "Cicho, cicho pastuszkowie".
Podczas obrad jury, nastąpiła nieoczekiwana wizyta św. Mikołaja, który nie tylko rozdawał wszystkim cukierki, ale również nauczył piosenki o wytęsknionym śniegu.
Nasze uczennice znalazły się wśród nagrodzonych. I miejsce zdobyła Zuzanna Maruda z klasy 3b za pastorałkę "Cicho, cicho pastuszkowie", a wyróżnienie otrzymała Martyna Barteczka z klasy 2f za kolędę "Lulajże Jezuniu". Nasze laureatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe podczas występu na Koncercie.
Opiekunem dziewczyn była p. Sławomira Smolarska.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!