16 października 2015 r. pod kierunkiem pp. Ewy Kluge, Zofii Skwarek i Krystyny Maćkowiak – Tucholskiej odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Podanin, w której wzięło udział 21 uczniów z klasy I f oraz 4 z klasy II d. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z edukacji przyrodniczej, które prowadziła pani leśnik Marzena Kryza. Uczniowie zapoznali się z trasą ścieżki edukacyjnej, zobaczyli budki lęgowe ptaków, tropy zwierząt leśnych, mrowisko oraz plansze informacyjne dotyczące życia lasu .Młodzież dzięki interesującej pogadance poznała pracę leśnika. Uczniowie zobaczyli przyrządy pomiarowe stosowane w leśnictwie, mapy topograficzne, poroża różnych zwierząt oraz nasiona wybranych roślin. Na zakończenie pobytu w Nadleśnictwie młodzież rozwiązała test sprawdzający ich wiedzę o lesie.
Następnie gimnazjaliści udali się do szkółki leśnej w pobliskim Margoninie, gdzie zobaczyli siewki niektórych gatunków drzew, poznali sposoby uprawy roślin przygotowywanych do uzupełniania drzewostanu leśnego.
W prezencie od Nadleśnictwa klasa przyrodnicza otrzymała dwa okazy, które zostaną posadzone na szkolnych terenach zielonych. Uczniowie bogatsi o nową wiedzę przyrodniczą czekają na kolejne wyprawy.