Znamy wszyscy słowa: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu", dlatego po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w organizację akcji charytatywnej w ramach 24 Finału WOŚP.
Jak wyglądał finał w Gimnazjum nr 5?
„ Oj, działo się". Pierwsi wolontariusze pojawili się w szkole zaraz po godzinie 800 rano. O 900 pod hasłem „Gramy dla WOŚP- u" zmierzyli się w meczu piłki siatkowej rodzice, nauczyciele przedmiotów ścisłych kontra uczniowie. W drużynie rodziców i nauczycieli zagrali: p. Tomasz Krycia i jego syn, a nasz absolwent – Patryk oraz pp. Anna Stróżyńska, Ewa Kluge, Anna Preihs, Piotr Koniec, Grzegorz Stach. Drużynę uczniów zbudowali: Klaudia Wiza, Sara Wachowiak, Mateusz Ptaszkiewicz, Klaudia Bartol, Mateusz Cegła, Patryk Ruciński, Julia Kuchta, Paulina Dolla i Kacper Szplitt. Organizacją zajął się p. Jarosław Chwałek a sędziował dyrektor szkoły p. Szymon Frydrych. Nie jest ważne, kto wygrał (chociaż byli to tym razem uczniowie), ważne, że wszyscy uczestniczący, wraz z kibicami, świetnie się bawili.
Już od 900 aż do 1300 na parterze, na holu zgodnie z dewizą „Dla każdego coś pysznego" – wszyscy chętni mogli wypić kawę, sok, zjeść ciasto, pizzę, sandwich. Mieli też możliwość skosztowania domowego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Smakoszy częstowały pp. Aleksandra Wrzeszcz i Marzena Koźmińska, wspomagane przez uczennicę kl. III g Klaudię Muller. Otworzenie kawiarenki nie byłoby możliwe, gdyby nie hojność wspaniałych rodziców naszych uczniów i naszych nauczycieli, którzy piekli ciasta, chleb, przynieśli słoje z ogórkami. Z ciastkiem w ręku można było wziąć udział w „Wędce szczęścia" – czasem nawet wymieniać się wylosowanymi fantami. „Wędkę" prowadziły pp. Agnieszka Grala – Wieczorek, Julita Żybort. Nie zabrakło „Baru z koktajlami", w którym z uśmiechem i witaminami w szklance witała wszystkich p. Dorota Bąk. Niesamowite „Ciasteczkowe serduszka" dla Orkiestry upiekła p. Iwona Witkowska.
Od godziny 1200, w auli szkoły rozbrzmiał koncert kolęd śpiewanych przez uczniów pod kierunkiem pp. Sławomiry Smolarskiej, Sylwii Surdykowskiej i Joanny Ficerman. Nie zabrakło czegoś dla ciała, czyli wszystkie osoby chętne mogły odwiedzić „Salon urody" poprowadzony przez pp. Sławomirę Smolarską, Katarzynę Chwiłowicz, Oliwię Grabowską
i Sylwię Surdykowską, a także wejść do szkolnego SPA na masaż, wykonywany przez specjalistki – studentki III roku Fizjoterapii.
Jeśli ktoś zapragnął wziąć udział w warsztatach artystycznych pod hasłem „Z najlepszymi życzeniami", mógł to zrobić pod kierunkiem pp. Sławomiry Smolarskiej, Bożeny Foreckiej, Lidii Leksowskiej i Barbary Jankowskiej na parterze przy sklepiku szkolnym.
Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zebrać razem z kwestującymi – ponad 2000 złotych. Wszyscy czuliśmy, że robimy coś ważnego. Nasza społeczność szkolna jest niezwykle dumna, że kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji, niosącej pomoc tak wielu ludziom – i tym najmłodszym, i tym starszym. Dziękujemy zwłaszcza Rodzicom naszych uczniów i wszystkim tym wspaniałym osobom, które wspomogły naszą akcję.
SIEMA
Do zobaczenia za rok.