W roku szkolnym 2014/ 2015 uczniowie Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile uczestniczyli w kampanii informacyjno – edukacyjnej " Rakoobrona". To cykl wykładów i prezentacji multimedialnych na temat profilaktyki trzech bardzo groźnych nowotworów.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli cenną wiedzę jak walczyć z podstępnym zabójcą rakiem szyjki macicy, seryjnym mordercą rakiem płuc i agresywnym przeciwnikiem czerniakiem skóry. Każdy uczeń już wie jak istotne są badania profilaktyczne i zmiana stylu życia,
że NAJLEPSZY CZAS NA DZIAŁANIE JEST TERAZ !
Biorąc udział w tej kampanii, młodzież dołączyła do grona ŻOŁNIERZY RAKOOBRONY, którzy dzielą się zdobytą wiedzą z innymi i walczą razem z nami o zdrowe i świadome społeczeństwo.Zajęcia prowadziła koordynator do spraw zdrowia w Gimnazjum nr 5, pani Izabela Wieczorkiewicz.
W przyszłym roku szkolnym znowu stajemy do walki z rakiem !