10 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły w ramach Koła Miłośników Kultury wraz z p. Ewą Semanicką wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury, aby spotkać się z wybitną aktorką i pisarką Joanną Szczepkowską. Gospodarzem spotkania była p. Ewa Kamińska prowadząca Klub Dialog. Pani Joanna z ogromnym zapałem opowiadała o swoich dwóch biografiach pt. „Kto ty jesteś?" i „Wygrasz jak przegrasz". Bohaterka spotkania nie skupiała się jednak tylko na książkach, ale i na historii swojego życia oraz korzeniach swojej rodziny. Opowiadała o ojcu, który nie był przekonany, aby tak jak on związała swoje życie ze sceną, mówiąc: „Będziesz czwartą żabką w bajkach". Jednak Pani Joanny to nie zraziło, ponieważ wiedziała, że będąc „czwartą żabką" będzie robiła to, co kocha.
Po spotkaniu i rozdaniu autografów, zostaliśmy zaproszeni przez artystkę, aby porozmawiać jeszcze przez chwilę.Już w mniejszym gronie mogliśmy usiąść wspólnie na scenie. Pani Szczepkowska z dużą życzliwością i otwartością odpowiadała na nasze pytania. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o jej doświadczeniach na deskach teatru. Powiedziała nam, że występy przed młodym widzem na przedstawieniach dla szkół, są szczególnie wymagające i trzeba wiele wysiłku, by dotrzeć do tego typu odbiorców.
Spotkanie było jednym z ciekawszych, w których uczestniczyliśmy. Mamy nadzieję, że nie jest ono ostatnim w tym roku.

Aleksandra Góral, Klaudia Obarska