To był bardzo udany rok szkolny dla reprezentacji Gimnazjum nr 5 w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta z pierwszej i drugiej klasy reprezentowały klub PTPS Piła i w rozgrywkach młodziczek zdołały awansować do finału mistrzostw Wlkp. Cztery reprezentantki klasy trzeciej wraz z drużyną kadetek PTPS zdobyły tytuł mistrzyń Wielkopolski. W rozgrywkach szkolnych drużyna prowadzona przez Sławomira Świderskiego nie miała sobie równych na etapie powiatu i rejonu, dopiero w finale województwa nasze siatkarki doznały porażki i ostatecznie na osiem zespołów uplasowały się na czwartym miejscu. W maju toczyła się rywalizacja o tytuł mistrza Piły klas pierwszych i drugich, Gimnazjum nr 5 wygrało wszystkie cztery spotkania i sięgnęło po tytuł mistrzowski. W rozgrywkach piłki plażowej duet naszego Gimnazjum również stanął na wysokości zadania i sięgnął po złote medale w mistrzostwach powiatu i rejonu.
Naszą szkołę we wszystkich rozrywkach reprezentowały: Gozdal Zuzanna, Jankowska Eliza, Łucka Natalia, Miszewska Kinga, Surowiec Aleksandra, Mostowska Anna, Piłat Karolina, Janicka Klaudia, Kałduńska Aleksandra, Półgęsek Weronika, Ziółkowska Julia, Dziamska Wiktoria, Kuchta Julia, Betke Ilona, Sarnacka Alicja, Łobos Zuzanna, Gruszka Zuzanna, Miłoszewska Oliwia, Król Angelika, Piłat Natalia, Marcinkowska Julia, Przeciszowska Angelika, Goworek Joanna, Bielawska Dominika, Mazajczyk Magdalena.

I miejsce w finale mistrzostw powiatu pilskiego.
I miejsce w finale rejonu pilskiego.
IV miejsce w finale województwa Wlkp.
I miejsce w mistrzostwach Piły klas I i II.
I miejsce w finale mistrzostw powiatu pilskiego piłce plażowej.
I miejsce w finale rejonu pilskiego w piłce plażowej.