Dnia 19. marca 2015 roku z inicjatywy pani Doroty Bąk w naszej szkole odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. W konkursie tym udział wzięły uczennice szkół podstawowych i gimnazjów. Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich wystawił niewielką liczbę uczestniczek, jednak ich wystąpienia były na najwyższym poziomie. Dlatego też obie poetki z tejże szkoły zajęły miejsca na podium w kategorii gimnazjów. Ich wyjątkowe wystąpienia zostały nagrodzone pierwszym i drugim miejscem. Należy wspomnieć, że laureatka miejsca pierwszego również w ubiegłym roku była nagrodzona, gdyż zajęła miejsce trzecie po recytacji wiersza „Jaka jestem”. Trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych wywalczyła sobie uczennica Gimnazjum nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Laureatki w kategorii gimnazjów:

Miejsce pierwsze

Jagoda Kurnikowska

„Słowa i marginesy”

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich

Miejsce drugie

Monika Mrotek

„Błędne pytania”

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich

Miejsce trzecie

Weronika Pytlarz

„Wyjście awaryjne”

Gimnazjum nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego

Podobnym sukcesem jak ZS3 cieszyć się może Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika, gdyż uczestniczki z tejże szkoły w kategorii szkół podstawowych uplasowały się na miejscu pierwszym i trzecim. Drugie miejsce przyznane zostało natomiast młodej poetce ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, która tegorocznym wystąpieniem powtórzyła swój sukces z roku ubiegłego, kiedy to wyrecytowała wiersz „W oczekiwaniu na wiosnę”.

Laureatki w kategorii szkół podstawowych:

Miejsce pierwsze

Nikola Ignaczak

„Polskiej jesieni preludium”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika

Miejsce drugie

Wiktoria Koładkiewicz

„Wiatr”

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza

Miejsce trzecie

Oliwia Wojnicka

„Jedziemy do schroniska”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika

Niestety podium ominęło w tym roku naszą szkołę. Mimo, że Anna Mostowska z klasy 2A podczas wystąpienia ze swym wierszem „Nazwij to jak chcesz” dała z siebie wszystko, to konkurencja okazała się zbyt silna. Ze skromnej Anni jesteśmy jednak dumni – podczas wystąpienia wykazała się talentem i odwagą.

Niewątpliwie komisja w składzie pani wicedyrektor Barbara Ochocka, pani Joanna Ficerman i pani Iwona Supronowicz miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie wystąpienia były wyjątkowe, uczestniczki otworzyły dzięki swojej autorskiej poezji dusze i serca.

Przerwę miedzy wystąpieniami poetek ze szkół podstawowych i gimnazjów uświetniła skrywana do tej pory głęboko w szufladzie poezja pani Iwony Supronowicz. Ponad 20 haiku jej autorstwa odczytała Anna Kopczyńska z klasy 3G. A sama pani Supronowicz poza przygotowaniem pięknej prezentacji opowiedziała także o sztuce tworzenia tych krótkich aczkolwiek fascynujących utworów.

Cały konkurs poprowadziła oczywiście niezastąpiona „spikerka” Natalia Pietrzak z klasy 3B.

Wszystkim zaangażowanym w organizację i realizację konkursu serdecznie dziękujemy. Uczestniczkom gratulujemy olbrzymiego talentu oraz odwagi i zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu!

Organizator: Dorota Bąk