W sobotę, 10 maja, uczniowie ze SK LOP oraz miłośnicy przyrody udali się do Bydgoszczy do Arboretum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ogród Botaniczny zajmuje powierzchnię 2,33 ha i zlokalizowany jest w samym centrum miasta. Powstał w 1930 r. jako Szkolny Ogród Botaniczny. W 1995 r. teren ogrodu-parku uznany został za pomnik przyrody. Kolekcja drzew i krzewów arboretum liczy 660 gatunków i odmian. Po ogrodzie oprowadzała nas p. Barbara Milbrandt, która odkryła przed nami wiele sekretów tego miejsca. Ogród jest bardzo urokliwy, posiada wiele rzeźb wykonanych z drewna, zegar słoneczny, pasiekę, mostek oraz dwie kamienne rzeźby - dzieci, symbolizujące jesień i zimę. Znajduje się też wiele tablic edukacyjnych, a w „Galerii Arboretum” prezentowane są prace plastyczne i fotograficzne.

Udało nam się także obejrzeć Stary Rynek, spichlerze, zabytkowe kościoły oraz Wyspę Młyńską, na której m.in. odbył się pokaz  wielu ciekawych odmian tulipanów.