Dnia 02 września 2013r uroczyście rozpoczynaliśmy nowy Rok Szkolny 2013/2014, a dokładnie miesiąc później, czyli 02 października 2013r inaugurację swoją miał „rok sportowy” współorganizowany przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy oraz Starostwo Powiatowe w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Inauguracja XV już edycji współzawodnictwa połączona była z podsumowaniem minionej i uhonorowaniem jej zwycięzców.

Nasze Gimnazjum czynnie uczestniczy w owym współzawodnictwie od początków swojego istnienia, czyli od roku 2000 i zawsze jesteśmy bardzo wysoko w ogólnej punktacji, ale edycja XIV była dla nas szczególnie satysfakcjonująca. Dzięki zaangażowaniu koleżanek i kolegów, którzy z entuzjazmem i chęcią walki godnie reprezentowali nasze Gimnazjum na arenach sportowych różnych dyscyplin od parkietów tanecznych rozpoczynając poprzez boiska do piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej i piłki nożnej, przyglądając się rozgrywkom intelektualistów, którzy nad planszami do warcabów i szachów budowali strategie zwycięskich partii, oglądając zacięte mecze przy stołach tenisowych kończąc zmagania na stadionach lekkoatletycznych. To właśnie nasi gimnazjaliści zarówno wspólnie jak i każdy z nich z osoba, przy pomocy i zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, doprowadzili naszą Szkołę na najwyższy stopień podium. Tak właśnie, XIV edycja zakończyła się zwycięstwem Gimnazjum nr 5 w powiecie pilskim – z czego jesteśmy bardzo dumni. Pan dyrektor Szymon Frydrych z rąk pana Starosty odebrał gratulacje , upominki i tabliczkę pamiątkową stojąc w imieniu nas wszystkich na najwyższym stopniu podium.

Po uroczystościach inauguracyjnych i wręczeniu nagród rozegrane zostały pierwsze zawody sportowe rozpoczynające kolejną edycję, a mianowicie Mistrzostwa PowiatuPilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, i nasza żeńska reprezentacja „na złoto” rozpoczęła współzawodnictwo odnosząc zdecydowane zwycięstwo nad Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum z Kaczor. A to nasz „złoty skład” : Kasia Starkowska, Klaudia Starkowska, Sandra Słowik, Agnieszka Chwałek, Natalia Głąb, Magda Głąb, Lidka Gniot, Asia Kostyk, Natalia Mreła i Monika Górska . Dziewczęta mamy nadzieję, że to dopiero początek……sukcesów, ponieważ zwycięstwo dało awans waszej sztafecie na Finał Wojewódzki, który rozegrany zostanie w piątek 11 października na terenie Hipodromu Poznań.

W biegach sztafetowych uczestniczyła także i męska reprezentacja naszego Gimnazjum, ale chłopcom „pobiegło się trochę gorzej”, przybiegli oni mianowicie na VI miejsce. Oto skład naszej męskiej sztafety: Robert Kasprzyk, Jan Hegy, Karol Plewa, Kamil Duda, Patryk Ruciński, Kacper Jarysz, Paweł Hilbrecht, Kacper gryka, Miron Samrdzewskii Patryk Semen. Chłopcy wierzymy w Was i wiemy, że następnym razem będzie tylko lepiej , za co trzymamy kciuki.

A.Ch