Grudzień to pracowity miesiąc dla naszych wolontariuszy. Najpierw zbieranie żywności w sklepach potem sortowanie i przygotowanie jej do paczek. Zorganizowanie pomocy jest ważne, tak by uczeń pomagał uczniowi jak najbliższemu swojemu koledze. Rozeznanie, gdzie pomoc jest najpotrzebniejsza w szkole, a także w okolicy ludziom starszym to zadanie bardzo ważne. We współpracy ze szkołą i „Caritas” parafii św. Antoniego udało się nam ustalić adresy ludzi potrzebujących. Pozostaje tylko wypisać kartki z życzeniami i zapakowane paczki znajdą swego właściciela. Każda paczka świąteczna zawiera mąkę, cukier, makaron, olej lub inne tłuszcze, napoje czy też mleko, zupy, słodycze i przyprawy świąteczne. 20 wolontariuszy krzątało się od samego rana, by w południe zawitać do mieszkańców naszego rejonu miasta, domów z  świątecznym prezentem. Wielu obdarowanych dziękowało za pamięć o nich i konkretną pomoc. Zmęczeni wieczorem zakończyliśmy nasze dzieło, a proboszcz parafii św. Antoniego – O. Marek Skwarło  podziękował wolontariuszom słodkim upominkiem. Dziękujemy!