Dnia 16 stycznia w naszym gimnazjum już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs dla pilskich szkół podstawowych „Omnibus 2014".
W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z pięciu szkół: SPnr 2, SPnr 4, SPnr 7, SPnr 12 oraz ZS nr 3.
Sześcioosobowe zespoły uczniowskie pod opieką swoich nauczycieli zmagały się
z zadaniami w czterech rundach. Przewodnim tematem rozgrywek było Zdrowie. Zadania dotyczyły różnych dziedzin nauki. W I rundzie należało wykonać „Kapelusz zdrowia", w II zespół odpowiadał na pytania z wielu dziedzin nauki m. in. matematyki, biologii, geografii. III runda wymagała od uczniów znajomości podstaw zdrowego odżywiania - wykonywano zdrowe i apetyczne kanapki. Natomiast na koniec zmagań uczniowie zaprezentowali przygotowany układ taneczny. Publiczność dopingowała tańczących brawami.

Zwycięzcami „Omnibusa 2014" zostali uczniowie: SP nr 7,
II m-ce ZS nr 3,
III m-ce SP nr 12.
Przeprowadzona impreza, zdaniem uczestników, była udana. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele naszej szkoły:
v-ce dyr. p. E.Kluge, p. B.Bumbul, p. S.Ciesielska, p. Z.Swarek, p. S.Lewińska,
p. S.Smolarska, p. K.Sosnowska, p. I. Witkowska, p. A. Stróżyńska, p. B. Pankiewicz,
p. S. Graczyk.