19 listopada br. gościliśmy w naszej szkole uczestników Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej. W konkursowe szranki stanęło 14 uczniów pilskich gimnazjów. Imprezę z dużą swobodą poprowadziła uczennica klasy 2b, Natalia Pietrzak, która przybliżyła zebranym sylwetki poetów, których wiersze prezentowali uczestnicy. Jury konkursowe, w którym zasiedli pp. Ewa Kluge, Jolanta Kamińska i Paweł Erdman, oprócz interpretacji utworów, oceniało także ekspresję i oryginalność. Wśród uczestników konkursu trafiło się kilka prawdziwych perełek aktorskich, więc przed jurorami stało trudne zadanie.

Po burzliwych obradach jury ustaliło klasyfikację końcową – I nagrodę przyznano Agacie Kotlickiej z Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego, II miejsce zajęła Weronika Wolny z Zespołu Szkół nr 2, a III miejsce - Aila Solecki z Zespołu Szkół nr 3. Gratulujemy laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku. Konkurs zorganizowały pp. Joanna Ficerman i Dorota Bąk.