15 kwietnia 2014 r. młodzież i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na uroczystych rozważaniach Drogi Krzyżowej. Spotkanie pod kierunkiem pań Katarzyny Kazały i Marzeny Koźmińskiej przygotowali uczniowie i uczennice klasy II a. Motywem przewodnim było życie błogosławionego Jana Pawła II, w którego życiu nie brakowało cierpień i trudności, a jednak nigdy nie stracił z oczu Chrystusa. Panie Jolanta Kamińska, Magdalena Jaroszewska, Bożena Forecka, Anna Stróżyńska, Marta Małecka, Sławomira Smolarska, Marzena Koźmińska i Katarzyna Kazała czytały rozważania, by wszyscy obecni mogli zastanowić się, czy z należytą troską podchodzą do codziennych obowiązków, czy nie uchylają się przed dźwiganiem trudów życia. W tym przedświątecznym czasie powinniśmy podjąć próbę refleksji, czy potrafimy mimo upokorzeń, krzywd, rozczarowań – wybaczyć? Krzywda, której nie potrafimy wybaczyć staje się jednocześnie naszym upadkiem. A przecież Jan Paweł II wybaczył swemu niedoszłemu mordercy. Uroczystość współprowadził brat Andrzej Biniek. Piękną prezentację multimedialną przygotowała pani Barbara Jankowska, a nad oprawą muzyczną czuwał pan Sławomir Graczyk.

K. Kazała M. Koźmińska