22 maja 2014 r. uczniowie klasy II g w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie udali się na wycieczkę do WARP-u, czyli Wiekopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która działa w strukturach Europejskiego Funduszu Społecznego. Siedziba tej instytucji znajduje się w Pile przy ulicy Grunwaldzkiej. Gospodarzem spotkania był pan Rafał Zdzierela – kierownik Regionalnego Ośrodka EFS w Pile. Wprowadził on nas w zagadnienia związane z powstaniem UE oraz jej współczesnym funkcjonowaniem. Zwracaliśmy uwagę na wsparcie unijne w wielu dziedzinach życia, a także rozmawialiśmy o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał drobny upominek, zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie.
Uczniowie jednym głosem potwierdzili, że warto czasami wychodzić ze szkoły i doświadczyć lekcji w innej formie.
Oprac. E. Semanicka