Uczniowie naszego gimnazjum po rozegraniu trzech turniejów eliminacyjnych, 13.05.2014r. udali się do Wyrzyska na Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w piłce nożnej. W turnieju tym wzięły udział także szkoły : Gimnazjum 4 Piła, Gimnazjum Wyrzysk i Gimnazjum Stara Łubianka. Po rozegraniu wszystkich meczów kolejność była następująca : I miejsce Gimnazjum nr 5 Piła, II miejsce Gimnazjum nr 4 Piła, III miejsce Gimnazjum Wyrzysk i IV miejsce Gimnazjum Stara Łubianka. Drużyna zwycięska z tego turnieju 20.05.2104r. reprezentowała powiat pilski w Mistrzostwach Rejonu w Wągrowcu. I tutaj też piłkarze naszego gimnazjum nie zawiedli i zdobyli brązowy medal ustępując jedynie drużynom z Wągrowca i Chodzieży. Gimnazjum nr 5 reprezentowali – Janke Bartosz, Jakub Granosik, Bułyk Maciej, Czech Kamil, Gryka Kacper, Wylegała Miłosz, Wożniak Krystian, Płotka Mateusz, Tausz Jakub, Paweł Krajewski. Z przyczyn zdrowotnych, a wcześniej występowali, nie mogli wziąć udziału Kur Michał i Wiśniewski Patryk. W/w sukces naszych gimnazjalistów jest najwyższym osiągnięciem piłkarskim w historii Gimnazjum nr 5 w Pile.
Opiekun Grzegorz Stach