W dniu 16 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. ''Żywa lekcja historii” to podróż przez wieki, to możliwość poznania dawnych obyczajów, tradycji, broni czy uzbrojenia ochronnego. Tym razem uczniowie wraz z aktorami wybrali się w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Odwiedzili również wojów i rycerzy za czasów Piastów. Poznali kulturę i obyczaje sarmackiej Rzeczypospolitej oraz legendę husarii. Przywołali wydarzenia związane z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości. Widowiska prowadził Pan Krzysztof Górecki, który wraz ze swoimi towarzyszami oraz uczniami naszej szkoły w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przedstawił w/w zagadnienia. Wszyscy bawili się doskonale.