W piątek 18 października 2019 r. uczniowie klasy II d udali się do Filii nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pile. Zajęcia poprowadziła dla Nich p. Danuta Szczawińska. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób na przestrzeni wieków zmieniało się pismo oraz jakie są etapy powstawania książki. Dzieci zapoznały się z alfabetem Braille’a i spróbowały za pomocą znaków alfabetu zapisać swoje imię. Sprawiło im to wiele radości, jednocześnie uświadomili sobie jak trudne jest jego odczytanie. Przypomniały sobie, w jaki sposób dbać o książki jak również, co trzeba zrobić, aby książki wypożyczyć. W trakcie spotkania dowiedziały się, kto to jest bibliotekarz oraz introligator. Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły plakat na temat dbania o książki. Dzieci z zajęć wyszły z nową wiedzą i bogatsze o nowe doświadczenie. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia w bibliotece.