Dnia 09 marca 2020 roku po raz osiemnasty odbył się Turniej Wiedzy o Pile. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W tym roku zgłosiło się 17 uczniów z pilskich szkół podstawowych. Turniej tradycyjnie był podzielony na dwie części – w pierwszej uczestnicy rozwiązywali test dotyczący historii naszego miasta, natomiast w drugiej odpowiadali na cztery zadania turniejowe. Oprócz zmagań uczestników można było wysłuchać ciekawej prelekcji przygotowanej przez Pana Macieja Usurskiego kustosza Muzeum Stanisława Staszica w Pile na temat pilskich świątyń na starej fotografii.

Na podstawie wyników z obu etapów jury wyłoniło trzech laureatów:

I miejsce – Kacper Gacek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2,

II miejsce – Paweł Pytliński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11,

III miejsce – Wojciech Breitenbach, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy! Życzymy dalszych sukcesów w nauce, a uczniów zainteresowanych historią swojego rodzinnego miasta zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji.