Dnia 7 czerwca 2021 r. dwunastu pierwszoklasistów naszej szkoły zmagało się z testem konkursowym V Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”. Serdecznie gratulujemy całej dwunastce bystrzaków, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu, spośród pięćdziesięciu pierwszoklasistów uczestniczących w I etapie (w marcu). Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów, zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych, samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwijania twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr” jest sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Pozwala również wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie.

Miło nam jest poinformować, iż do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR” zakwalifikowali się uczniowie: Anna Wróbel, Hanna Kaźmierczak, Olivia Dąbrowska, Bruno Świś, Patrycja Flisik, Marcel Lech – z klasy 1b.

Leon Cicio, Władysław Kolat, Vanessa Masion, Miłosz Gugałka, Patryk Szóstakowski – z klasy 1 d.

Hubert Kisielewski – z klasy 1e.

W nagrodę za zakwalifikowanie do II etapu konkursu uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od organizatora MathRiders Polska. Trzymamy kciuki za powodzenie uczniów i przejście do finału konkursu, który rozegra się jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.