Dnia 24 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbyła się uroczystość „pasowania na ucznia” dzieci z klas I. Pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych, wychowawców, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości zaśpiewali piosenkę „Pierwszaczek”, wyrecytowali wiersz „My się szkoły nie boimy” oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor szkoły pani Barbara Ochocka wraz z wicedyrektorami panią Beatą Lewicką – Kryut, panią Ewą Kluge i panem Mariuszem Mijalskim dokonali aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

Wychowawcy wręczyli uczniom dyplomy pasowania. Po oficjalnej części uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas, aby otrzymać niespodziankę - kuferki edukacyjne ufundowane przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy samych radosnych i pogodnych chwil w murach naszej szkoły. Uroczystość poprowadziła pani Bożena Pająk przy współpracy z panią Martą Sprenger. Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były wychowawczynie klas I: p. Ewa Więckowska, p. Joanna Megger, p. Justyna Klocek, p. Paulina Pożarowska oraz p. Magdalena Bandurska.

Opr. Paulina Pożarowska