Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów Ich święta. W tym czasie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

23 stycznia 2020 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiadali w szkolnej auli. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość ze wspólnego spotkania.  Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i czas, który zawsze mają dla swoich milusińskich. Każdy senior otrzymał własnoręcznie wykonane przez uczniów życzenia. Hol szkoły zdobiły portrety dziadków, które otrzymali na pamiątkę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, szczere uśmiechy lub też ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków.

U seniorów odżyły wspomnienia z młodych lat, kiedy na scenie słychać było melodie piosenek: „Autobus czerwony”, „Komiksy magiczne obrazki”, „Wesołe jest życie staruszka”. Nie zabrakło też pieśni obrazujących czas spędzony z wnuczętami: „U babci jest słodko” i „Spacer z babcią i dziadkiem”. Były tańce oraz recytacje wierszy ulubionych poetów. Spotkanie zakończono miłą rozmową oraz słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców uczniów klasy I e i III b. Pani dyrektor Barbara Ochocka życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Podziękowała za obecność przybyłym gościom, w tym słuchaczom Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny potwierdziły, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.