Dnia 17 października 2019 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile odbył się etap powiatowy XIX Olimpiady Ekologicznej. Celem olimpiady było m.in. kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec otaczającej nas przyrody. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: szkół podstawowych – klas IV-VI, szkół podstawowych – klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy 19 września 2019 r. pomyślnie przeszli etap szkolny, a 3 października 2019 r. etap gminny. Byli to: Jakub Rauhut, Maria Świstak, Dominik Wiśniewski (z klas IV-VI) oraz Weronika Bohatkiewicz, Amelia Eljasiak i Julia Sieniawska (z klas VII-VIII). Uczestnicy zmagań rozwiązywali test dotyczący takich zagadnień jak zdrowie i żywienie, NATURA 2000, pojęcia z ekologii, odpady, obszary chronione czy gospodarka rolna i wodna. Ponadto trzeba było wykazać się znajomością przepisów i aktów prawnych dotyczących ochrony środowiska.

Miło nam poinformować, iż laureatką etapu powiatowego została Maria Świstak, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła wyróżnienie (piąte miejsce) i 7 listopada 2019 r. będzie reprezentowała naszą szkołę podczas kolejnego etapu olimpiady, czyli subregionu północnej Wielkopolski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszej motywacji do zgłębiania tajników wiedzy ekologicznej!