Październik to ważny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. To właśnie w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII pilskiej „Dwójki” brali udział w wielu wydarzeniach.

Dla całej społeczności szkolnej został zorganizowany konkurs na zakładkę do książki „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”. Miał on na celu pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych. Zorganizowano także wystawę pokonkursową prac uczniów.

Przygotowano również gazetkę informująca o święcie i jego obchodach. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w akcji bookcrossingujest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”.

Po raz kolejny obchodziliśmy także Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki, jako szczególnego miejsca w szkole oraz zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów. Z tej okazji uczniowie klasy Vb, w ramach lekcji języka polskiego, układali hasła reklamowe na temat biblioteki, książek, czytania. Ich piękne prace stanowią teraz element ozdobny korytarza szkolnego. Wrażeń było, co niemiara.

Zapraszamy do biblioteki!