W piątek, 29 listopada 2019 roku, odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV „Czytam, więc wiem”. Jego celem było doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów, po 3 reprezentantów poszczególnych klas czwartych. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie, w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

Laureatami zostali: Sława Łusiewicz IVb - I miejsce, Marcel Molak IVa - II miejsce, Jakub Wiśniewski IVc - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!