22 września 2020 r. klasa 6f wraz z opiekunkami, pp. J. Ficerman i A.Wrzeszcz, wyruszyła do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, gdzie na świeżym powietrzu poznawała tajniki bioróżnorodności fauny i flory najbliższej okolicy.
Na początku ścieżki edukacyjnej uczniowie poznali interesujące obyczaje owadów oraz sposoby zatrzymania ich w naszym towarzystwie na dłużej, polegające na tworzeniu przyjaznych im hotelików. Następnie wzbogaciliśmy swoją wiedzę o zwyczaje ptaków oraz poznaliśmy różnice w ich preferencjach lęgowych. Jak się okazało, niektóre wodne ptaki, na czas wylęgu porzucają niebezpieczne dla piskląt środowisko wodne na rzecz przygotowanych przez człowieka budek. Później przyszła pora na ćwiczenia praktyczne, czyli rozpoznawanie grzybów oraz gatunków rodzimych drzew, także po dźwięku, jakie wydaje ich drewno. Na wszystkie pytania dociekliwych badaczy przyrody odpowiadała pracownica Nadleśnictwa Zdrojowa Góra – p. Anna Kałka.
Po przyswojeniu dużej porcji wiedzy, przyszedł czas na zajęcia ruchowe – czyli sprawdzenie skoczności uczniów. Okazało się, że w klasie jest kilka zajączków (zarówno chłopców, jak i dziewcząt), które w przyrodzie słyną z najdłuższych skoków. Na koniec pozwoliliśmy sobie na odrobinę relaksu, czyli naturalny masaż stóp... paskiem, mchem, kamyczkami oraz różnymi rodzajami szyszek.
Kolejnym punktem programu wycieczki miała być wędrówka po lesie w poszukiwaniu jesiennych skarbów, czyli grzybów, ale w związku z tym, że aura nas w tym dniu szczególnie rozpieszczała, postanowiliśmy skorzystać z okazji do bezpiecznej i beztroskiej zabawy na terenie Nadleśnictwa. Po zabawie w berka, chowanego oraz próbie bicia rekordu w skokach przez sznura, upieczone na ognisku kiełbaski smakowały wybornie!
Zajęcia w zaprzyjaźnionym Nadleśnictwie Zdrojowa Góra tradycyjnie pozostawiły niedosyt
i stąd już dzisiaj wiemy, że wkrótce wrócimy na kolejne zajęcia!