Dnia 14 grudnia 2019 r. uczniowie klasy IId wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą brali udział w dekorowaniu choinki Bożonarodzeniowej na Placu Staszica podczas Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Uczniowie dbając o środowisko przygotowali ozdoby choinkowe z plastikowych butelek, zużytych płyt, orzechów, szyszek, jabłek, pomarańczy jak również starego materiału. Nie mogło zabraknąć oczywiście kolorowego łańcucha oraz papierowych bombek. Kolory dominujące na choince to niebieski i biały. Dekorowanie choinki odbywało się w świątecznym nastroju, było wiele radości i uśmiechów na twarzy wszystkich uczestników tego wydarzenia. Klasa za udział otrzymała słodki podarunek oraz bilety do kina. Zarówno dzieci jak i dorośli byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia w Pilskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.