13 września 2019 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile miało miejsce podsumowanie osiągnięć sportowych szkół powiatu pilskiego za rok szkolny 2018/2019. W Finale XX Powiatowej Olimpiady wzięły udział szkoły, które w rywalizacji sportowej podczas całego roku szkolnego zajęły czołowe miejsca.

Uczestnicy w/g kolejności zajętych miejsc:

IGRYSKA DZIECI

1. SP 4 PIŁA

2. SP 11 PIŁA

3. SP 2 PIŁA

4. SP WYRZYSK

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

1. SP 2 PIŁA

2. SP 11 PIŁA

3. SP 6 PIŁA

4. SP ŁOBŻENICA

Głównym punktem imprezy , oprócz wręczania nagród, był turniej Gier i Zabaw pomiędzy reprezentacjami szkół, który odbywał się w niedawno oddanym obiekcie sportowym (boisku tartanowym) i sali gimnastycznej. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach : dodawany skok z miejsca, bieg sprawnościowy, turniej mini siatkówki, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny. Zawody przebiegły w wesołej sportowej atmosferze i po blisko trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

Igrzyska dzieci:

I miejsce SP2 Piła- skład drużyny ( Zuzanna Dampc, Wiktoria Wójcik, Aneta Zgódka, Marta Szczęśnikiewicz, Natalia Peksa, Marcin Wawrzkiewicz, Filip Podpora, Xawier Rzeszut, Jakub Grega, Jakub Dybziński)

II miejsce SP4 Piła

III miejsce SP Wyrzysk

IV miejsce SP 11 Piła

Igrzyska młodzieży szkolnej:

I miejsce SP 6 Piła

II miejsce SP2 Piła- skład drużyny (Cochór Julia, Durka Bartosz, Jureczko Oriana, Kurasz Martyna, Loch Alicja, Orłowski Adam, Starkowski Bartosz, Starkowski Mikołaj, Włodek Zuzanna, Hajduk David.

III miejsce SP11 Piła

Drużyna z Łobżenicy nie stawiła się na zawodach. Opiekę nad zespołami sprawowali Pan Mariusz Mijalski i Pan Marek Witczak. Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów.