Dnia 22 listopada 2019 r. w MDK ISKRA w Pile, odbyło się uroczyste podsumowanie XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, której laureatką została uczennica naszej szkoły Maria Świstak z klasy 6e. Maria świetnie poradziła sobie z zadaniami z zakresu ekologii na wielu etapach konkursu: najpierw szkolnym, potem gminnym, powiatowym i ponadpowiatowym. Za każdym razem prezentowała wysoki poziom wiedzy przyrodniczej.

Podczas uroczystej gali wręczono listy gratulacyjne oraz atrakcyjne nagrody wszystkim laureatom stopnia powiatowego oraz ponadpowiatowego. Podziękowania otrzymali również nauczyciele sprawujący opiekę nad uczestnikami konkursu. Na zakończenie odbył się krótki wykład wsparty prezentacją multimedialną na temat plastiku i jego roli w ekosystemie.