Szkoła Podstawowa nr 11 zaproponowała dzieciom z klas II udział w konkursie na „Najładniejszą latarenkę”. W konkursie wzięli udział nasi uczniowie, którzy uczą się języka angielskiego i niemieckiego od klasy I i realizują program „Hallo Deutsch”. Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły zrobiło pomysłowe i starannie wykonane latarenki. Zostały one przygotowane w związku z Dniem Świętego Marcina.

Dzień Świętego Marcina to niemiecka uroczystość, która przypada na 11 listopada i wprowadza nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra. Na cześć Świętego Marcina 11 listopada Niemcy podają na obiad pieczoną gęś oraz zajadają się pysznymi, nadzianymi białym makiem rogalami. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowują latarenki, z którymi uczestniczą w pochodzie i śpiewają pieśni okolicznościowe.

Spotkanie zostało połączone z odsłonięciem tablicy DSD – Deutsches Sprachdiplom. Program DSD jest wspólnym przedsięwzięciem Federalnego Urzędu Administracji Niemiec i krajów związkowych w ramach inicjatywy: „Szkoły: Partnerzy przyszłości”. Uczestnikami spotkania byli: Prezydent Piotr Głowski, Sebastian Dzikowski, Andrea Goldmann, Karl Martin Everding, Giuseppe Lo Coco, Dariusz Kuźniacki, Grzegorz Wądołowski oraz uczniowie
i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 11.

Zgromadzeni uczniowie obejrzeli historyjkę opowiadającą o życiu Świętego Marcina, rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę z języka niemieckiego na poziomie klas II, a także zaśpiewali piosenkę nawiązującą do Dnia Świętego Marcina. Podczas odwiedzin, dzieci zostały poczęstowane pysznymi rogalami.

Konkurs został przygotowany pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły, dlatego nagrody zostały wręczone zwycięzcom przez Prezydenta - pana Piotra Głowskiego oraz Dyrektora Szkoły – pana Grzegorza Wądołowskiego. Dzieci z klasy II b zajęły dwa czołowe miejsca: I miejsce zajął Antoni Barczyk, a II miejsce zajęła Laura Kopacz. Pozostali uczestnicy z klasy 2b, którzy przygotowali latarenki na konkurs, to: Maja Ciemięga, Maria Ciszewska, Amelia Chołota, Wanda Fons, Aleksandra Kowalewska, Adam Maćkowiak, Agata Spiliszewska, Adam Woźniak. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom zaangażowanym w konkurs oraz gratulujemy zwycięzcom. Ponadto podziękowania należą się pani Barbarze Kopacz za poświęcony czas i opiekę nad dziećmi podczas udziału w konkursie.