Młodzi przyrodnicy z klas IV-VIII przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, przez cały adwent poszukiwali odpowiedzi na przeróżne pytania umieszczone w ADWENTOWYM KALENDARZU PRZYRODNIKA.

Jednym z zadań było wykonanie "bombki biologa" przedstawiającej ulubiony organizm żywy. Takie bombki przygotowali: Julian z kl.IVa, Michalina i Zuzia z kl.IVb oraz Kornelia z kl.VIIc. Poza tym nasi uczniowie mieli możliwość zgłębiania tradycji i symboliki bożonarodzeniowej, przypominali sobie również informacje dotyczące pór roku, poznawali przynależność organizmów do królestwa grzybów, roślin oraz zwierząt. Nie mogło też zabrakną informacji dotyczących Świętego Mikołaja, reniferów i ciekawostek dotyczących koła podbiegunowego.

Julian Rybka z klasy IVa, Zuzanna Peksa i Michalina Wamke z klasy IVb, Alicja Zawadza z klasy VIf, Kornelia Rybka z klasy VIIc oraz Nikola Chołota z klasy VIIId to uczniowie należący do grona systematycznych i najbardziej wytrwałych przyrodników, którzy wytrwale otwierali okienka z zadaniami Adwentowego Kalendarza Przyrodnika 2020.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zabawie,

organizator Edyta Piekarska