Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 nie było dla uczniów klasy patronackiej zwykłym zakończeniem. Skończył się ich pierwszy etap w szkole podstawowej. W tym dniu dzieci żegnały się ze swoją panią - Justyną Klocek. Pani Justyna podsumowała etap nie tylko nauki ale innych działań, jakie dzieci podejmowały z panią Justyną w szkole i poza szkołą. Podziękowała również za czas spędzony razem, za wiele wspólnych, sympatycznych chwil. Dzieci również dziękowały za trud włożony w edukację i działania wychowawcze.

Na zakończenie roku szkolnego licznie przybyli rodzice, by osobiście wyrazić swoją wdzięczność za szeroko pojętą opiekę nad ich pociechami. Pani Justyna dziękowała również za owocną współpracę z rodzicami.

Podczas pożegnania była też obecna pani Agnieszka Płóciennik, która od września będzie nie tylko kontynuować naukę języka niemieckiego, ale również zostanie wychowawczynią uczniów klasy 4b. Pani Agnieszka podsumowała pobyt dzieci w Berlinie, podziękowała dzieciom za pracę w obecnym roku szkolnym, a także współpracę z rodzicami.

Uczniowie otrzymali książki od patrona SAF-HOLLAND Polska, które służyć będą dzieciom podczas lekcji do edukacji poprzez zabawę w kolejnych latach. W imieniu rodziców, dzieci i pań nauczycielek serdecznie dziękujemy patronowi SAF-HOLLAND Polska za ogromne wsparcie w bieżącym roku szkolnym. Dzieci objęte patronatem mają duże możliwości, żeby wspaniale się rozwijać, poszerzać horyzonty, być w ciekawych miejscach, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Serdecznie dziękujemy za trzy lata wsparcia dzieci z klasy patronackiej.

W dniach 6-7 czerwca br. uczniowie klasy patronackiej 3b pojechali na wycieczkę do Berlina. Wycieczka została dofinansowana przez patrona SAF-HOLLAND Polska. Po przyjeździe do Berlina dzieci oglądały z przewodnikiem Pałac Charlottenburg, widziały też Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który jest jednym z najważniejszych pomników w Berlinie. Został zniszczony w 1943 roku podczas II wojny światowej. Dzisiaj jest symbolem pokoju i pojednania, nie tylko dla Niemców, ale też dla wielu ludzi na całym świecie. Przy kościele znajduje się miejsce, które wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, a mianowicie plac na którym doszło do ataku terrorystycznego w 2016r. podczas jarmarku bożonarodzeniowego, gdy ciężarówka z polskimi rejestracjami wjechała w tłum ludzi. Zginęło wówczas 12 osób. Do dzisiaj na schodach przy kościele palą się znicze, pokazane są zdjęcia ludzi, którzy zginęli, a przez plac ciągnie się długa linia symbolizująca stróżkę krwi wykonana prawdopodobnie z mosiądzu. Dzieci oglądały również Bramę Brandenburską, widziały Statuę Wolności, a także fragmenty Muru Berlińskiego. Na Bramie Brandenburskiej i Murze Berlińskim przewodnik skupił się najdłużej. Tłumaczył dlaczego powstały, nawiązał do historii. Dzieci zakupiły pamiątki i pojechaliśmy do Muzeum Techniki. W Muzeum prezentowane są ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. W nowym budynku ze szkła przedstawiona jest żegluga wodna i powietrzna. Muzeum jest bardzo duże. Czas pobytu powinien być nie krótszy niż dzień, jednak dla dzieci pewne eksponaty były zbyt poważne i oglądały te, które je najbardziej interesują.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że firma patronacka SAF-HOLLAND Polska Sp. z o. o. wsparła naszą szkołę kolejnymi pomocami dydaktycznymi. W bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy wysokiej jakości głośnik z portem USB firmy JBL, który umożliwi uczniom odsłuchiwanie piosenek poza terenem szkoły np. podczas wycieczek czy występów. Firma patronacka zaopatrzyła również uczniów w Szkolne słowniki polsko – niemieckie i niemiecko – polskie. W roku szkolnym 2017/2018 szkoła wzbogaciła się o 5 ozobotów (mini robotów do nauki programowania), a w bieżącym roku szkolnym sala lekcyjna uczniów z klasy 3b została wyposażona w 96 drewnianych puzzli o różnych funkcjach, by uatrakcyjnić zabawę z ozobotami. Pozostałe pomoce dydaktyczne to tabliczki edukacyjne, a także podręczniki i zeszyty ćwiczeń zarówno dla uczniów jak i dla pani Agnieszki Płóciennik – nauczycielki języka niemieckiego. Firma przekazała również pacynki powiązane z podręcznikami na których pracują uczniowie, a także naklejki i pieczątki – motywki. Serdecznie dziękujemy w/w firmie za przekazany sprzęt i pomoce dydaktyczne.

13 stycznia bieżącego roku w budynku naszej szkoły przy ulicy Bydgoskiej po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wśród wielu bardzo ciekawych działań, które zostały podjęte, uczniowie klasy patronackiej 3b wzięli udział w Koncercie kolęd i piosenek w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie klasy dwujęzycznej zaśpiewali piosenkę pt. „Kling Glӧckchen” w tłumaczeniu na język polski „Dzwoń dzwoneczku”. Piosenka podobała się publiczności, a uczniowie byli bardzo przejęci swoim występem. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uczniowie klasy patronackiej również zaangażują się w udział Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

8 listopada 2018 roku klasa 3b wybrała się do Muzeum Wojskowego. Uczniowie mogli zdobyć wiele ciekawych informacji dotyczących dawnych minionych lat naszego kraju. Dzięki temu usystematyzowaliśmy wiedzę z zakresu historyczny.

30 października 2018 roku uczniowie naszej klasy wybrali się na lekcje do Szkoły Muzycznej Yamacha. Dzieci wcześniej ze swoją wychowawczynią przygotowały małą niespodziankę, jaką była własna aranżacja do piosenki pt. „Piła - Moje Miasto”. Podczas zajęć wraz z panem Marcinem Fornellą doskonaliliśmy szczegóły muzyczne piosenki, tak, aby nasze wykonanie było na najwyższym poziomie.