W niedzielę 16 czerwca br. uczniowie naszej szkoły z klasy IV B i IV C uczestniczyli  w podsumowaniu projektu "500 - lecie Piły w  Międzynarodowym Roku Obywateli - od europejskiego dziedzictwa do europejskiego obywatelstwa". W pilskim Regionalnym Centrum Kultury goście z zaprzyjaźnionych krajów - Niemiec i Francji wraz z  gospodarzami, czyli mieszkańcami Piły, zaprezentowali swoje zdolności wokalno-teatralno-taneczne. Dzięki prezentacji multimedialnej przedstawionej na dużym ekranie, można było zobaczyć efekty pracy podczas realizacji projektu, w tym malowania graffiti na murach Przedszkola nr 1 w Pile. Na koniec „show” został odczytany na scenie list młodzieży do świata w języku polskim i angielskim. Nasi uczniowie bawili się bardzo dobrze, mieli okazję do zetknięcia się z  wielokulturowością.

My już czujemy się obywatelami Europy!