W Lęborku w dniach 8-11 maja 2013 r. odbył się V Zjazd Szkół Podstawowych noszących zaszczytne imię Polskich Olimpijczyków. W  zjeździe uczestniczyło 7 szkół, z Kwakowa, Krasnej, Lublina, Piły, Świecia, Lęborka i Sulęcina. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyróżniający się w sporcie i nauce: Natalia Wacek, Zuzanna Gozdal, Eliza Jankowska, Kinga Miszewska, Michał Kur, Krzysztof Piechowski, Filip Niemczewski i Jakub Powalisz, wraz z opiekunami Arturem Pyszewskim i  w-ce dyrektorem szkoły Mariuszem Mijalskim. Podczas czterodniowego pobytu uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach rekreacyjno-sportowych i grach drużynowych. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem najciekawsze miejsca Trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk), między innymi Katedrę w Oliwie,  gdzie uczestniczyliśmy w koncercie organowym. Podczas zjazdu odbyło się spotkanie z olimpijką z Londynu panią Paulą Wrońską.

Zjazd to również okazja do zawarcia nowych przyjaźni, poznania nauczycieli z innych szkół. Miło spędziliśmy czas, poznaliśmy nowe miejsca, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i będą miło wspominać spędzone tam chwile.