Dnia 21 marca – pierwszy dzień wiosny, to uczniowskim zwyczajem „Dzień wagarowicza”. Samorząd Szkolny przygotował na ten dzień konkurs „Kto mi może pomóc w różnych sytuacjach?”. Każda klasa wystawiała 3-osobowe drużyny, które odpowiadały na pytania z różnych dziedzin, np. udzielanie pierwszej pomocy, prawa ucznia, sposoby spędzania przerw, zasady bezpieczeństwa. Część pytań była pokazana na wesoło w formie kalamburów, a część wymagała tylko odpowiedzi „tak” lub ”nie”. W sytuacji, gdy drużyna nie znała odpowiedzi, mogła wykorzystać „koło ratunkowe”, np. podpowiedź klasy lub zamianę pytania. Wszyscy uczniowie zarówno odpowiadający, jak i widzowie wykazali się dobrą znajomością tematu, dlatego nagrodzono słodkościami wszystkich uczniów. Konkurs przygotowały p. Małgorzata Puto – szkolny pedagog i p. Lidia Jaster – opiekun Samorządu Szkolnego. Ten dzień również na lekcjach wyglądał inaczej. Uczniowie, którzy prowadzili zajęcia, dla nauczycieli przygotowali testy i dyktanda, a dla uczniów różne ciekawostki.

Teraz wszyscy z utęsknieniem czekamy, aż wiosna zagości u nas na stałe.