Dnia 28 stycznia sześciolatki z klasy Ib odwiedziły zaprzyjaźnioną grupę z Przedszkola nr 4. Wychowawczyni grupy pani Małgorzata Jankowska-Weiss przeprowadziła dla dzieci warsztaty muzyczno-plastyczne w karnawałowym nastroju. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach rytmicznych i  chętnie wykonały zadanie plastyczne inspirowane muzyką. Zabawa przy piosence Majki Jeżowskiej pt."Moja planeta" była doskonałą okazją do rozmowy na temat sposobów ochrony ziemi. Dzieci doskonale znają zagrożenia dla środowiska i sposoby na walkę z nimi. Wykazały pomysłowość przy wymyślaniu  SOS dla ziemi. Najciekawsze hasła to: "Kupuj mniej ziemi będzie lżej", "Nie wrzucaj jak leci, wszystkiego do śmieci", "Pudełko po soku zegnij wzdłuż boku","Świat zadymiony jest niezadowolony", "Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę".
Podczas udanego spotkania dzieci częstowały się słodkościami.  Uczestnicy zabawy uchylili rąbka tajemnicy, w jakie postaci wcielą się podczas balów karnawałowych, które wkrótce odbędą się zarówno w przedszkolu jak i  szkole.