Dnia 3 listopada uczniowie klasy Ib odbyli szkolenie z zakresu zakazu i skutków spalania odpadów. Warsztaty prowadził strażnik straży miejskiej pan Sebastian Krzoska. Uczniowie podczas zajęć wykazali się znajomością  segregacji odpadów. Dowiedzieli się o zbiórkach odpadów wielkogabarytowych w mieście i o tym czym powinniśmy ogrzewać domy w zabudowie jednorodzinnej. Strażnik opowiedział o zakazie i konsekwencjach spalania materiałów niedozwolonych jak np. panele, stare meble, opony. Osadzanie się mokrej sadzy w kominach po spalaniu materiałów niedozwolonych może przyczynić się do  zapalenia instalacji i spowodować pożar.

Uczniowie dowiedzieli się, że nieodpowiednie  spalanie odpadów, które zanieczyszcza środowisko można zgłosić do straży miejskiej pod numerem telefonu 986. Naruszenie zakazu spalania odpadów jest wykroczeniem i podlega karze grzywny.  Poinformował również, że   mieszkańcy mogą nieodpłatnie wywozić  odpady  nadające się do kompostowania np. liście i pozostawić  je w specjalnie przygotowanych pojemnikach na terenie spółki Wodno-Ściekowej Gwda.

Pan Sebastian zaprosił pierwszoklasistów na zajęcia do miasteczka ruchu drogowego, które planujemy odbyć na wiosnę.