Dnia 5 grudnia 2014r. Prezes Spółki Wodno-Ściekowej „Gwda” sp. z o.o. w  Pile Tomasz Wojciechowski przekazał na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Doroty Frydrych trzy metrowe świerkowe drzewko. Choinka bardzo ucieszyła uczniów szkoły, którzy z ochotą wykonali ekologiczne ozdoby i  udekorowali nimi świerkowe gałązki. Na świątecznym drzewku zawisły renifery z drewnianych klamerek, gwiazdki, anioły i zwierzątka wykonane za słomy oraz łańcuchy z szarego papieru. Dawid Daczuk wspólnie ze swoją mamą Janiną ozdobili choinkę lukrowanymi piernikami w różnorodnych kształtach, które własnoręcznie upiekli. Pani Janina wykonała przy użyciu gazet ekologiczne serca, a czubek  choinki przystroiła aniołem swojego autorstwa. Choinka stoi w zaszczytnym miejscu - kąciku patrona i  wnosi do szkoły świąteczny nastrój. Ekologiczne ozdoby wykonali uczniowie klas pierwszych i drugich wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: Beatą Szwarc-Gazdą, Bożeną Stańczyk, Elżbietą Tracką, Martą Jedynak, Krystyną Krzysztofiak, Marceliną Kabacińską, Moniką Pająk, Joanną Megger i  Justyną Klocek.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice gorąco dziękują p.  Tomaszowi Wojciechowskiemu i p. Ewelinie Dziubakiewicz za drzewko, które wniosło wiele radości do pilskiej „Dwójki” .