Prawdziwie letnie upały rozpoczęły się już parę tygodni temu, jednak astronomiczny początek lata nastąpił dzisiaj, 21 czerwca. I właśnie to wydarzenie było powodem, dla którego koło turystyczne naszej szkoły zorganizowało rowerowy rajd nad jezioro Płotki. Wzięło w nim udział 14 uczniów, nad którymi opiekę sprawowali panowie Leśniewicz, Szumiło, Śliwiński i Wachowicz.

Po dojechaniu na miejsce postawiliśmy rowery w cieniu a następnie rozłożyliśmy koce i ręczniki na plaży. Pogoda nam bardzo dopisała, co kilkanaście minut słońce zakrywały niewielkie chmury, pozwalając nam odpocząć od kąpieli słonecznych. Rozgrzane letnim słońcem ciała chłodziliśmy w jeziorze, kąpiąc się i rzucając piłką. W tak miłej atmosferze parę godzin upłynęło nam niespodziewanie szybko i niestety trzeba było już wracać.

Wsiedliśmy na nasze stalowe rumaki i pomknęliśmy w stronę Piły. Po około pół godzinie dotarliśmy przed szkołę, gdzie się pożegnaliśmy i udaliśmy do swoich domów.