Dnia 28 czerwca 2013 r. zakończył się kolejny rok szkolny. Jednak dla naszej szkoły był to wyjątkowy dzień, gdyż byliśmy gospodarzami Miejskiej Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2012/2013. Wśród zaproszonych gości był między innymi Pan Piotr Głowski - Prezydent Miasta Piły, Pan Kazimierz Sulima – Wicestarosta Pilski, Pan Sebastian Dzikowski – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu,  Radni Miasta Piły z  Przewodniczącym Rady Miasta, Panem Rafałem Zdzierelą na czele, Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego - ojciec Marek Skwarło, dyrektorzy pilskich szkół podstawowych  i gimnazjów, dyrektorzy przedszkoli, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Grzegorz Rzymski,  Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Rodzice Uczniów oraz Uczniowie klas I - V. W czasie uroczystości oprócz wręczenia uczniom medali „Uczeń na Medal” oraz nagród miały miejsce przemówienia gości m.in. Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego, Pani Doroty Frydrych – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich. Prezydent Miasta Piły wręczył także dyrektorom szkół i  przedszkoli akty powołania na kolejne lata pracy. Na uroczystości została zaprezentowana sylwetka Prymusa Szkoły _ Zuzanny Wójcik, a także Najlepszych Sportowców Szkoły – Elizy Jankowskiej i Filipa Niemczewskiego.

Wszyscy zebrani mogli także obejrzeć ciekawą część artystyczną – taniec zespołów tanecznych, wysłuchać piosenek oraz recytacji uczniów przy współudziale nauczycieli. Niewątpliwie tegoroczne zakończenie roku szkolnego było piękną uroczystością.

{youtube}eKQ2t65uX9w{/youtube}

Zdjęcia: Arkadiusz Szumiło