Dnia 24 czerwca 2013 r. trzecioklasiści wzięli udział w Turnieju  „Znam kraje Unii Europejskiej”. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą i umiejętnościami, które zdobyli  realizując na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, innowację pedagogiczną „ PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ”. Pracując z uczniami w oparciu o innowację,  nauczyciel przybliżył najmłodszym historię i kulturę państw tworzących Unię Europejską. Uczniowie poznali  ciekawe miejsca, znane zabytki, tradycje i zwyczaje.

Podczas turnieju klasy reprezentowane były przez 4 – osobowe drużyny, które wyłonione zostały poprzez test wiedzowy drogą eliminacji klasowych.

Uczniowie w rundzie losowanych pytań oraz rozwiązując krzyżówkę wykazali się doskonałą wiedzą  na temat symboli, historii i kultury Unii Europejskiej. Wspaniale rozpoznawali po opisie zabytki Europy, układali z fragmentów zdjęć charakterystyczne dla danego kraju budowle i dobierali do nich nazwę państwa. Potrafili zaśpiewać i ułożyć z pociętych części  hymn Unii Europejskiej. Z przyjemnością układali z puzzli mapę Europy. Bezbłędnie rozpoznawali stolice i flagi państw Unii Europejskiej. W konkurencji skojarzenia - potrafili przyporządkować znane postacie, zwyczaje, ciekawostki do poszczególnych państw Unii Europejskiej.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Beata Lewicka-Kryut, pani Anna Iwanicka oraz uczniowie Kasia i Hubert na podstawie zdobytej punktacji przyznali następujące miejsca:

• I miejsce drużyna klasy IIIc – wych. Joanna Meger
  • II miejsce drużyna klasy IIIa – wych. Ewa Więckowska
  • III miejsce drużyna klasy IIIb – wych. Aneta Gburczyk
  • IV miejsce drużyna klasy IIId – wych. Elzbieta Dąbrowska

Pani wicedyrektor Beata Lewicka-Kryut wręczyła drużynom pamiątkowe dyplomy.  Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę długopis. Turniej przygotowała i prowadziła pani Beata Szwarc-Gazda.