Dnia 20 czerwca 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyło się już po raz trzeci spotkanie dzieci z policjantem – p. Andrzejem Latosińskim pt. „Bezpieczne wakacje”. Celem spotkania było przypomnienie uczniom właściwych zachowań w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Zaproszony gość omówił z wychowankami świetlicy podstawowe zasady bezpieczeństwa w  czasie kąpieli nad wodą oraz na drodze. Prelegent poradził również dzieciom w jaki sposób „uchronić” się przed zaczepiającymi nieznajomymi, jak zachować się, gdy nikogo dorosłego nie ma w domu oraz co zrobić, aby uniknąć niepożądanych skutków znajomości zawieranych w Internecie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjanta. Na zakończenie zajęć uczniowie serdecznie podziękowali funkcjonariuszowi za przybycie oraz zaprosili na kolejne spotkanie.