W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz rocznicą urodzin jednego z największych i najsławniejszych pisarzy baśni  H. Ch. Andersena 4 kwietnia 2011r. odbyła się w bibliotece zabawa czytelnicza pt. "Andersenada", w której wzięli udział uczniowie klas trzecich. Rywalizowali w trzyosobowych zespołach klasowych w takich konkurencjach jak: zgaduj - zgadula, z jakiej baśni pochodzi fragment, podaj tytuł i postać z baśni, kalambury, krzyżówka. Zabawa dotyczyła czterech baśni H. Ch. Andersena: "Brzydkie kaczątko", "Dziewczynka z zapałkami", " Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu". Przed rywalizacją dzieci obejrzały krótką prezentacje multimedialną o H. Ch. Andersenie. Uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali główne postacie z baśni. Wszyscy, którzy brali udział w zabawie bardzo dobrze znali baśnie i wykazywali się wiedzą, prezentując wyrównany poziom.
Zwyciężyły uczennice klasy III d oraz III c - obie drużyny zajęły pierwsze miejsce, dziewczęta otrzymały  nagrody książkowe i dyplomy.

Klasę III d reprezentowały:

• Anna Maria Dęga,
  • Katarzyna Kubicka,
  • Katarzyna Śliwińska.

W drużynie klasy III c wystąpiły:
  • Zofia Jankowska,
  • Wktoria Kraska,
  • Julia Sójka.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!