W dniach 25-29.04.2013 r. kolejna grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Comenius”. Tym razem Panie Anna Iwanicka i Emilia Iwańska wraz z uczniami Katarzyną Śliwińską i Marcinem Wawrzyniakiem wybrali się w podróż na Węgry, a dokładnie do niewielkiego miasteczka pod Budapesztem – do Pomaz. Mieści się tam szkoła, która oprócz realizacji obowiązkowego programu nauczania, rozwija artystyczne zdolności dzieci. Uczniowie uczą się gry na różnych instrumentach, rysunku, rzeźby itp.

W czasie pobytu na Węgrzech nasi uczniowie oraz nauczyciele poznali sposób funkcjonowania szkoły, obserwowali zajęcia i brali w nich udział. Odbył się również uroczysty koncert, w czasie którego zarówno węgierscy uczniowie, jak i goście z innych krajów, zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Marcin i Kasia także pięknie zagrali na swoich instrumentach. W czasie kolejnego koncertu można było obejrzeć występ ludowego zespołu muzycznego, który zaprezentował tradycyjne węgierskie utwory.

Oprócz tego uczestnicy projektu zwiedzili najważniejsze zabytki w Budapeszcie, a także mogli podziwiać miasto w czasie rejsu promem po Dunaju. W ciągu całego pobytu wszyscy porozumiewali się w języku angielskim, dzięki czemu Kasia i Marcin mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności w tym zakresie.

Wyjazd był bardzo ciekawym doświadczeniem i pokazał po raz kolejny, że nawet różne zwyczaje, tradycje, kultura nie stają na przeszkodzie do wzajemnego porozumienia między przedstawicielami różnych narodowości.